Maratona e Tiranes 2018, regjistrimet mbyllen me 30 shtator!

Written by on 11/09/2018

 

Maratona e Tiranes 2018 mirepret edhe kete vit vrapues nga e gjithe bota per t’u bere pjese e saj. Bashkia e Tiranes e cila eshte organizatorja e edicionit te trete te kesaj maratone ka marre aprovimin e dy itinerareve te rinj te certifikuar nga Federata Nderkombetare e Atletikes. Itinerari pershkruan pikat me atraktive te qytetit duke e kthyer kete gare jo vetem ne sfide por edhe promovim. Itinerari perfshin fillimin e Bulevardit “Deshmoret e Kombit” me kuriz nga sheshi “Nene Tereza”, Rruga “Abdi Toptani”, Rruga “George W. Bush”, Rruga “Barikadave”, Rruga “Urani Pano”, Rruga “Ded Gjo Luli”, Rruga “Kavajes” deri te kisha katolike dhe kthim. Regjistrimet per t’u bere pjese e Maratones se Tiranes mbyllen me 30 shtator 2018, ora 00:00.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist