Maqedonia e Veriut vendos për masa të reja anti-koronavirus!

Written by on 18/12/2020

“Hotelet dhe restorantet do të lejohen të punojnë nga mëngjesi deri në orën 18:00 të pasdites. Pas këtij orari ato do të mbyllen”.  Ka qenë ky vendimi i marrë nga Komisioni Maqedonas për Sëmundjet Infektive. Masat e fundit të ndërmarra nga Maqedonia e Veriut ndalojnë organizimet për pritjen e Vitit të Ri në mjedise të hapura dhe të mbyllura. Në prag të festave të fundivitit, kufizimi i lirisë vjen si pjesë e strategjisë për të shmangur një kolaps tjetër nga infektimet me Covid-19.


Current track

Title

Artist