Maqedonia e Veriut ndryshon rregullat, zgjat orarin e punës për restorantet dhe hotelet

Written by on 20/01/2021

Restorantet në Maqedoninë e Veriut tanimë do të mund të funksionojnë deri në orën 21:00. Përjashtim do të bëjnë  restorantet dhe hotelet në aeroporte apo stacione karburanti të cilat nga 21 janari do të mund të punojnë me kohë të plotë. Sipas Ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe duke parë situatën epidemiologjike në vend, është e mundur që masat të relaksohen edhe më tej, duke lejuar aktivitetin e sipërmarrjeve deri në orën 23:00.


Current track

Title

Artist