Maqedonia e Veriut me dorë të “hekurt”, nga tetori fut në qarkullim certifikatën e vaksinimit

Written by on 20/09/2021

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut  paralajmërojnë se certifikata e vaksinimit do të hyjë në qarkullim në tetor dhe do të jetë e vlefshme vetëm nëse keni marrë të dyja dozat anti-Covid.

Kjo do të thotë se qytetarët mund të frekuentojne baret dhe lokalet vetëm nëse janë imunizuar tërësisht.

Duke futur në zbatim këtë masë autoritetet synojnë të arrijnë rritjen e kërkesës së vaksinimit.

Radio Travel.al

 

 


Current track

Title

Artist

Background