Manjati rus do te shnderroje ishullun e Skorpios ne nje resort luksoz

Written by on 17/09/2018

 

184 milione euro do te investohen muajin e ardhshem ne ishullin Skorpios ne Detin Jon, nga manjati rus Dmitry Rybolovlev, per ta kthyer ishullin ne nje resort fantastik. Projekti do te perfshije ndertimin e 12 ose me shume vilave luksoze, secila me nje siperfaqe totale prej 500 deri ne 1.200 m², me nje kapacitet total prej 48 shtreterish dhe lehtesirave te tjera shoqeruese, si SPA-s, restorante dhe nje marine. Fusha sportive per golf, tenis, basketboll dhe futbolli gjithashtu do te ndertohen ne Skorpios. Qellimi i manjatit te fuqishem eshte krijimi i kompleksit te pare te akomodimit luksoz ne Greqi, qe ndodhet ne nje ishull privat qe eshte nje nga te paktet ne mbare boten.Ishulli i Skorpios, i cili u ble rreth pese vjet me pare nga trashegimtari i manjatit te anijeve Aristoteli Onassis, Athena, eshte percaktuar si Natura. Kjo do te thote qe jo me shume se 5 per qind e ishullit mund te ndertohet, prandaj zhvillimi i tij behet me hapa shume te kujdesshem dhe ne harmoni te plote me mjedisin.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist