Mali i Zi, mbi 3 milione turiste nga janari ne korrik

Written by on 10/09/2018

 

Mali i Zi  raporton rritje te shifra te turisteve gjate ketij viti. Sipas informacioneve nga autoritetet e turizmit ne vendin fqinj numri i turisteve qe kane zgjedhur kete destinacion per te pushuar nga janari deri ne korrik 2018 eshte rritur me me shume se 15% ne krahasim me periudhen e njejte te nje viti me pare duke arritur ne 3 milione. Turistet me te shumte kane qene nga Britania, Rusia dhe Amerika.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist