Mali i Zi kerkon me shume ruse!

Written by on 02/04/2018

Mali i Zi kerkon me shume ruse!

 

Ne pergatitje e siper per sezonin turistik te veres, biznesi malazez po behet shpreson qe numri i turisteve ruse qe do vizitojne Malin e Zi kete vit, te jete me i madh se ai i nje viti me pare. Autoritetet e turizmit malazeze paraqiten oferten e tyre edhe ne panairin me te madh te udhetimit dhe turizmit ne Moske. Sipas Organizates Kombetare e Turizmit, turistet ruse zakonisht e vizitojne Malin e Zi gjate muajve te veres, si dhe jo vetem qe njihen per rezervimin e tyre te vonshem, por edhe per faktin se gjate viteve te fundit, nje numer i madh prej tyre po udhetojne ne menyre individuale. Numri i turisteve ruse ne Malin e Zi ne vitin 2017, ishte dyfish me i larte se ai krahasuar me dhjete vite me pare. Ndersa qyteti bregdetar i Budves, i quajtur “Moska ne det”, shenon thuajse çdo vit nje numer te madh turistesh ruse.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist