Maldive, turistet marrin me qira ishullin per te promovuar turizmin e qendrueshem

Written by on 11/09/2018

 

50 turiste nga Zvicra dhe Franca jane bere shembull per turizmin e qendrueshem ne bote pasi kane marre me qira nje ishull ne Maldive ku do te promovojne turizmin e pergjegjshem, origjinal dhe pro mjedisit dhe natyres. Ata kane zgjedhur ishullin Rihiveli per te ruajtur trashegimine kulturore dhe per te ndaluar investimet kercenuese nga emrat e medhenje te hotelerise te cilet mund ta shfrytezojne ne menyren e gabuar ishullin duke u bere rrezik per natyren e tij te mrekullueshme. Turistet rastesore u dashuruan me ishullin Rihiveli aq shume sa vendosen te investojne secili nga 21 mije ne 42 mije euro per ta marre me qira dhe per ta administruar ne menyre etike.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



Current track

Title

Artist