Majorca, permbytjet shkaktojne viktima mes te cileve edhe turiste

Written by on 11/10/2018

 

Shirat e dendur qe kane rene intensivisht gjate dy diteve te fundit ne Majorca kane sjelle permbytje te medha dhe dhjetra viktima ne ishullin e famshem turistik spanjoll. 3 prej viktimave ishin  shtetas te huaj turiste. Nderkohe sasia e madhe e ujit ka sjelle zhdukjen e automjeteve ne rruget e  ngushta te ishullit. Me i prekuri nga permbytjet ishte qyteti i Sant Llorenç des Cardassar. Situata vijon te jete problematike nderkohe qe intensiteti i shirave pritet te bjere vetem ne fundjave.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist