Madridi, streha e re e turistëve!

Written by on 19/02/2021

Në Madrid masat kufizuese prej koronavirusit janë më pak të rrepta se në vendet e tjera të Evropës. Kjo ka qenë arsye bindëse qe vendi të tërheqë një numër të lartë turistësh kureshtarë, ndonëse autoritetet bëjnë vazhdimisht thirrje që të shmangen udhëtimet jo të domosdoshme.

Image result for madrid covid

Madridi vazhdon të mbetet veçanërisht tërheqës për turistët gjermanë. Një test PCR negativ është i mjaftueshëm për të kaluar kufirin për në Spanjë dhe aktualisht nuk ka karantinë të detyrueshme./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist