Madridi me rekord te ri ne numrin e turisteve kete vere!

Written by on 15/06/2018

Qyteti i Madridit ne Spanje pritet te  vendose nje rekord te ri sa i perket turizmit. Gjate sezonit veror sipas te dhenave te autoriteteve te turizmit, numri i vizitoreve dhe pushuesve te huaj ne Madrid do te rritet me me shume se 14% ne krahasim me sezonin veror te vitit 2017. Vera e ketij viti pritet te mbyllet ne kete destinacion me me shume se 10 milione turiste te huaj.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist