Macoku me i vjeter ne bote mbush 30 vjec

Written by on 04/06/2018

Nje maçok britanik, qe mendohet te jete me i vjetri ne bote, ka festuar ditelindjen. Rubble mbushi plot 30-vjeç. Kafsha shtepiake jeton me pronaren Michele Heritage, e cila i organizoi nje feste me disa nga gjerat me te preferuara te tij dhe nje tas me qumesht. Mendohet se Rubble eshte maçoku me i vjeter ne bote, por kjo nuk eshte konfirmuar zyrtarisht.Maçoku me i vjeter ne bote sipas Rekordeve Gines eshte Creme Puff, i cili ka lindur me 3 gusht 1967 dhe ka jetuar deri me 6 gusht 2005, 38 vjet e 3 dite. Creme Puff jetonte me pronarin e tij ne Austin te Teksasit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist