Luvri thyen rekordet, pret 10 milione turiste gjate 2018!

Written by on 03/01/2019

Luvri thyen rekordet, pret 10 milione turiste gjate 2018!

Luvri eshte jo vetem muzeu me i famshem ne bote, por edhe ai qe ka pritur me shume se 10 milione vizitore ne vitin 2018, nje shifer kjo e paprecedente per nje muze nderkombetar, sipas drejtuesve te tij. Me 10.2 milione vizitore vitin e kaluar, Luvri shenoi nje rritje prej 25 per qind krahasuar me 2017-n, kur 8.1 milione vete e vizituan ate. Luvri ndiqet nga Muzeu Kombetar i Kines me 8 milione vizitore, si dhe Muzeu Metropolitan i Artit ne Nju Jork, me 7.3 milione.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist