Luver Abu Dhabi feston 1 vjetorin, 1 milione turiste ne nje vit

Written by on 10/11/2018

Luver Abu Dhabi feston 1 vjetorin, 1 milione turiste ne nje vit

Luvri i Abu Dabit mirepriti mbi nje milion vizitore qe nga perurimi nje vit me pare i kesaj vepre, perfshire me shume se 500 mije turiste te huaj, sipas  Autoritetit te Turizmit dhe Kultures te Abu Dabit. Muzeu u perurua me shume madheshti ne nentor 2017 nga presidenti francez, Emmanuel Macron dhe personaliteti me influence i Emirateve te Bashkuara Arabe, sheiku Mohammed ben Zayed Al-Nahyane. Qe prej vitit te shkuar ai eshte nje prej atraksioneve turistike me me influence ne Abu Dhabi nderkohe qe kete fundjave me rastin e je vjetorit te hapjes se muzeut do te kete aktivitete te ndryshme kulturore e familjare me performanca nga me te ndryshmet ku do te spikase perfomanca live e Dua Lipes diten e diele.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist