Lumturia tani vjen nga interneti.

Written by on 27/03/2018

Lumturia tani vjen nga interneti.

Kemi degjuar shpesh qe teknologjia na ben dem, por nuk e mendojne keshtu shkencetaret norvegjeze.Sipas tyre, sekreti i lumturise eshte te perdoresh internetin çdo dite. Te jesh “online”, thone ata, te ndihmon qe te kursesh kohen, te lidhesh me shpejt me miqte dhe te gjesh informacione te shumta qe ndihmojne ne nje vendimmarrje me te mire.Gjithashtu, ata mendojne se interneti ben qe te kaloje me shpejt kriza e moshes se mesme. Dr. Fulvio Castellacci dhe Henrik Schwabe, ne Universitetin e Oslos, vezhguan mbi 100 000 europiane ne studimin e tyre per te dale ne nje perfundim te tille.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist