Luka Modric shpallet lojtari me i mire i vitit nga UEFA!

Written by on 31/08/2018

 

Mesfushori i Real Madrid fitoi garen treshe me Salah dhe Ronaldon duke i hequr mundesine yllit portugez per te fituar kete çmim prestigjioz per here te 4-t ne karriere. Ceremonia e ndarjes se çmimeve te UEFA-s ne Montecarlo me rastin e hedhjes se shortit te edicionit 2018-2019 te UEFA Champions League nisi me nderimin e legjendes angleze David Beckham i cili fitoi çmimin e karrieres. Portieri me i mire u zgjodh Navas i Realit te Madridit, i cili fitoi betejen me Buffon dhe Allison. Mbrojtesi me i mire me merite u zgjodh kapiteni i Realit, Sergio Ramos, çmimi i mesfushorit me te mire shkoi per Luka Modric ndersa ai i sulmuesit me te mire per Cristiano Ronaldon.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist