Luca Modric rremben cmimin e Futbollistit te Vitit edhe nga FIFA

Written by on 25/09/2018

 

Ne mbremjen gala te zhvilluar te henen ne Londer, Luka Modric ka mposhtur serish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndersa pak dite me pare e mori kete çmim edhe ne Champions League. Ne kete gare, Modriç kishte konkurrent Salah dhe Ronaldon, por paraqitjet e tij sezonin e kaluar e kane vleresuar ate si futbollistin me te mire te vitit. Ne kete mbremje, nuk doli pa trofe edhe Salah, i cili rrembeu çmimin “Puskas” per golin me te bukur te shenuar ne ndeshjen Liverpool Everton. Thibaut Cortouis portieri i Realit te Madridit dhe i Belgjikes u zgjodh portieri me i mire i vitit. Nderkohe cmimin e fansave me te mire e fituan tifozet e Peruse per mbeshtetjen qe i dhane skuadres se tyre ne Kupen e Botes jo vetem ne stadiumet e Rusise por edhe ne sheshet e qyteteve kryesore te vendit.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist