Londra, vendi me i preferuar per udhetimet e punes

Written by on 30/06/2018

Londra, vendi me i preferuar per udhetimet e punes

Londra eshte vendi me i mire e me i preferuar per turizmin e biznesit kete vit. Me shume se nje e pesta e te anketuarve te nje studimi te Bussines Travel thane se kryeqyteti i Britanise se Madhe ishte destinacioni i tyre i preferuar per udhetime pune. Nju Jork renditet ne vendin e dyte me 16%, ndjekur nga Berlini dhe Barcelona. Europa dominon top listen 10 me pese vende, duke perfshire edhe Parisin ne vendin e tete. Qytetet e medha europiane dhe amerikane perbejne dy te tretat e 30 destinacioneve me te njohura. Dubai, Sydney dhe Tokio gjithashtu bejne pjese ne top 10.

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist