Londra, qyteti me i mire ne bote per vitin 2019!

Written by on 09/11/2018

Londra mundi Parisin, Nju Jorkun dhe Tokion duke u renditur qyteti me i mire ne bote per vitin 2019. Kryeqyteti i Mbreterise se Bashkuar erdhi ne krye te nje renditjeje te 100 qyteteve me performancen me te mire ne bote, fale parqeve te saj luksoze, universiteteve dhe kolegjeve te lakmuara si dhe perzierjes eklektike te restoranteve. Kryeqyteti francez, Paris erdhi i dyti, ndersa Nju Jorku eshte i treti dhe Tokio eshte i katerti. Hulumtimi u krye nga kompania konsulente Resonance, e cila shqyrtoi shtate faktore te ndryshem per te perpiluar listen e saj per vitin 2019. Pjese e listes se qyteteve me te mira per vitin e ardhshem jane edhe Roma, Los Angeles, Amsterdami, Madridi, Dubai, Singapori dhe Moska.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist