Londra ne krye te qyteteve me te mira studentore!

Written by on 10/05/2018

 

Londra eshte cilesuar qyteti me i mire studentor ne bote per here te pare. Edicioni i peste i QS, “Best Students Cities Ranking” tregoi se Londra arriti te zevendesonte Montrealin e Kanadase si udheheqes boteror sa i perket jetes studentore. Kjo renditje u bazua ne cilesine e universiteteve, tregut te punes, gatishmerine e studenteve per te qendruar aty pas diplomimit si dhe cilesine e jeteses. Pas Londres listen e qyteteve me te mira per studentet e vijon Tokio, Melburni, Montreali, Parisi, Mynihu, Berlini, Zyrihu, Sideny dhe Seuli.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist