Londra, e para per turizmin biznes ne Europe!

Written by on 27/11/2018

Londra mbetet serish e para ne Europe si qyteti me i preferuar per takimet edhe eventet. Sipas nje studimi te fundit te bere ne lidhje me destinacionet europiane me te preferuara per turizmin MICE duket se ka nje tendence ne promovimin e qyteteve te reja sekondare ne kete aspekt. Studimi i Amex 2018 Global Meetings Forecast tregoi se klasifikimin e vijojne pas Londres, Barcelona, Amsterdami, Parisi, Berlini, Frankfurti, Madridi, Brukseli, Praga dhe Roma. Studimi gjthashtu tregoi se investimi per zhvillimine  turizmit te takimeve , eventeve apo biznes kete vit do te mbeten te vakta ku prioritet do te kete kryesisht turizmi etik, ai i aventures, leisure dhe kulturor.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist