Londer, gjate prillit dhe qershorit rriten turistet dhe te ardhurat

Written by on 21/09/2018

 

Londra prodhon shifra teper pozitive per kete vit ne turizem. Kryeqyteti britanik priti 6 milione turiste te huaj midis prillit dhe qershorit te ketij viti. Ndersa numri i turisteve nga viti ne vit eshte rritur me 6%. Studimi i fundit Zyres Kombetare te Statistikave mbi pasagjeret e huaj ne Londer tregoi gjithashtu se shpenzimet e vizitoreve te huaj ne Londer kete vit kane arritur mbi 4 miliarde pound. Sipas autoriteteve britanike keto shifra deshmojne se Londra mbetet nje nder vendet me te mira ne bote per tu vizituar.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist