Lokalizohet varri i humbur i Kleopatres dhe Mark Antonit

Written by on 17/01/2019

Lokalizohet varri i humbur i Kleopatres dhe Mark Antonit
Varri 'i humbur' i Kleopatres dhe Mark Antonit eshte lokalizuar. Vendndodhja e varrit eshte
vleresuar te jete ne rajonin e Taposiris Magna, 30 kilometra larg Aleksandrise. Lajmi u be i
ditur nga arkeologu egjiptian ZahiHawass ne nje deklarate gjate Konferences se Palermos.
Zbulimi i varrit mendohet se do hedhe drite mbi dashurine e madhe mes Mark Antonit dhe
Kleopatres.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist