“Lista e gjelbër” e Francës lejon udhëtime pa karantinë për më shumë vende!

Written by on 18/06/2021

Franca përdor një sistem semafori për vizitorët ndërkombëtarë, duke kategorizuar vendet në të kuqe, të bardhë dhe jeshile, në varësi të situatës COVID-19. Sipas këtij sistemi, të gjitha vendet e BE-së vlerësohen si jeshile së bashku me Australinë, Zelandën e Re, Japoninë, Singaporin, Korenë e Jugut, Libanin dhe Izraelin.

Po ashtu SHBA-ja, Norvegjia, San Marino dhe Zvicra i kanë dyert e hapura në Francë. Vizitorët që nuk janë të vaksinuar duhet të paraqesin një rezultat negativ nga një test i marrë jo më shumë se 72 orë para nisjes për në Francë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist