Lista e futbollisteve me te shtrenjte te momentit kryesohet nga Mbappe!

Written by on 06/11/2018

Kylian Mbappe eshte futbollisti me i shtrenjte ne bote. Ky eshte rezultati i Observatorit i Futbollit, “Cies”, qe ka bere sot azhornimin e permuajshem te vleres se transferimeve te lojtareve, duke zbuluar me te shtrenjtet e çdo roli.Vlen te theksohet se 10 futbollistet me te shtrenjte, jane te gjithe ne repartin e sulmit, kryesisht lojtare qe po shkelqejne ne skuadrat e tyre, neper Europe. Pas Mbappe i cili vleresohet se vlen 216. 5 milione euro, listenm e futbollisteve me te shtrenjte e pasojne Harry Kane me 197.3 milione euro dhe Neimar Junior me 197 milione euro qe plotesojne 3 vendet e para. Lista vijon me Mohammed Salah, Coutinho, Lionel Messi, Reheem Sterling, Lukaku, Griezman dhe Dybala. Ne listen e futbollisteve me te shtrenjte e konkretisht ne kategorine e 10 mbrojtesve anesore, ben pjese edhe mbrojtesi shkodran i Kombetares Shqiptare dhe Napolit, Elseid Hysaj, vlera e kartonit te te cilit shkon ne rreth 51.3 milione euro.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist