Linjes ajrore i anulohet licensa.

Written by on 28/03/2019

Pas akuzave për transportimin e pajisjeve ushtarake dhe të personelit në Siri apo edhe në zonat e tjera të luftës në Lindjen e Mesme, Franca ka anuluar licencën e linjës ajrore iraniane Mahan Air për fluturimet brenda dhe jashtë vendit. Shtetet e Bashkuara gjithashtu vendosën sanksione mbi linjën ajrore të Mahan Air qe në vitin 2011, duke thënë se ajo kishte ofruar mjaft mbështetje financiare për rojet revolucionare islamike të Iranit. “Mahan Air nuk mund të shërbejë më në territorin francez që nga 1 prilli” I ketij viti.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist