Linjat low cost, fitime te konsiderueshme kete sezon

Written by on 05/09/2018

 

Linjat low cost vijojne te arrijne fitime te konsiderueshme edhe kete sezon veror. Linja ajrore low-cost me e madhe ne Europe, Ryanair, ka shtuar numrin e pasagjereve me 9% ne muajin Gusht krahasuar te njejten periudhe nje vit me pare, nderkohe qe blerja e kompanise austriake Laudamotion, ka kompensuar per grevat dhe mungesen e stafit.Ryanair arriti ne dakordesi me pilotet irlandeze ne fund te muajit te kaluar, pasi grevat dhe mungesat ne staf sollen anulimin e 550 fluturimeve ne Gusht. Nderkohe edhe te dhena te tjera per trafikun e linjes tjeter low cost, Wizzair, qe konkurron me Ryanair ne Europen Lindore, treguan nje rritje me 20% me baze vjetore te pasagjereve.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist