Linjat ajrore ndryshojnë itineraret menjëherë pas ngjarjes që tronditi botën!

Written by on 09/01/2020

Linjat e mëdha ajrore kanë anulluar fluturimet në Iran dhe Irak ditën e mërkurë dhe kanë ndryshuar itineraret nga hapësira ajrore e të dyja vendeve.  Singapore Airlines, Lufthansa, Qantas, China Airlines dhe Malaysia Airlines ishin ndër linjat ajrore që që anulluar fluturimet. Ndërkohë edhe Administrata Federale e Aviacionit në SHBA ndaloi fluturimet amerikane në këtë zonë.  Ndalimi i fluturimeve erdhi pak orë pas u rrëzua avioni ukrainas në aeroportin e Teheranit, ku humbën jetën 176 persona në bord.


Current track

Title

Artist

Background