Linjat ajrore “braktisin” Iranin!

Written by on 25/06/2019

 

 

Disa nga linjat ajrore botërore kanë shmangur në fluturimet e tyre hapësirat ajrore të Iranit duke patur parasysh shqetësimet e e sigurisë dhe përballjes ushtarake të Lindjes së Mesme. Tensioni i Shteteve të Bashkuara me Iranin, kanë ndikuar  në vendimin e kompanive për të ndryshuar itinerarin e fluturimeve të tyre. Ndërkohë operatorët amerikanë, e kanë të ndaluar të fluturojnë në hapësirat ajrore që kontrollohen nga Irani.  


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist