Linja ajrore pushon nga puna 593 punonjës/Refuzuan të vaksinoheshin

Written by on 30/09/2021

Kompania amerikane e fluturimeve United Airlines do të pushojë nga puna 593 punonjës që kanë refuzuar të vaksinohen kundër Covid-it.  Lajmi u bë publik nga vetë kompania e cila deklaroi se pavarësisht kësaj, linja ajrore është e kënaqur me rezultatet e politikës së saj të vaksinimit.

“E vërteta është kjo: të gjithë janë më të sigurt kur të gjithë vaksinohen dhe kërkesat për vaksinë funksionojnë”, thanë shefat e kompanisë të cilët se nuk kanë ndërmend të tërhiqen nga vendimi./radiotravel.al    


Current track

Title

Artist

Background