Lifestyle & Travel Trends 2019

Written by on 31/12/2018

Gjate 2019 do te kete disa trende interesante ne menyren e jeteses por edhe per industrine e turizmit. Sa i perket Lifestyle-it besojeni ose jo vetullat e zbehta e duken fare pak do te jene trend; Gjithashtu do te rritet perdorimi i produkteve bimore per kujdesin ndaj lekures, vec ushtrimeve fizike do te hyne si trend edhe ushtrimet per nje mendje te shendetshme nga profesionistet, ne boten e estetikes do te shtohen e kerkohen me shume trajtimet jo kirurgjikale, nese gjate 2018 ishin trend te pakten ne vendin tone festat ne prag te lindjes apo sic njihen ndryshe me emrin Baby Shower ne 2019 do te organizohen edhe me shume festa post – partum, dhomat e gjumit ne ambjentet e punes apo ne aerporte gjithashtu pritet te jene nje trend ne 2019 ku njerezit mund te pushojne per disa minuta ose ore per te rifilluar aktivitetin e tyre, sa i perket mobilimit te shtepive, shtepite minimaliste dhe smart do te jene trend I padiskutueshem per vitin 2019, edhe perhapja e perdorimit te kanabisit qofte per qellime mjeksore por edhe per te prodhuar vere do te jete nje nder trendet e cuditshme qe na pret. Nga ana tjeter sa i takon turizmit dhe udhetimeve gjate 2019 do te mbizoterojne keto trende: Me shume udhetime green dhe ecoturizem, do te shtohen ne menyre te theksuar udhetimet e fundjaves, inteligjenca artificiale dhe realiteti virtual do te nderfuten me shume ne turizem, do te shtohet eksplorimi i territoreve pak te njohura dhe do te jete viti i zbulimit te destinacioneve te vecanta, turizmi i aventures do te marre prioritet e do te preferohet me shume.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist