“Letters from the Balcans”: Kosova, nje udhetim ne zemer te Ballkanit!

Written by on 15/12/2018

Gazetarja italiane, Francesca Masotti ne blogun e saj te famshem turistik  “Letters from the Balcans” kesaj here i ka dedikuar nje shkrim Kosoves. Ne artikull Kosova pershkruhet si nje destinacion ku ndermerr vertete nje udhetim ne zemer te Ballkanit. Sipas gazetares Kosova veshtire se shfaqet ne listen e destinacioneve te udhetimit,  por ofron diçka shume me te çmuar dhe te rralle, te ciles, per fat te keq, ne ja kemi harruar rendesine, qyteterimin. Ne artikullin promovues per turizmin ne Koso0ve vec natyres fantastike te ketij vendi elementet kulturor jane nje terheqje e padiskutueshme ku vecohen qyteti i Prizrenit, Gjakova dhe manastiri Visoki Decan i cili mbrohet nga UNESCO.

DCIM\100MEDIA\DJI_0334.JPG

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist