Letra e Ajshtajn qe diskuton fene del ne ankand!

Written by on 05/12/2018

Letra e shkruar me shkrim nga Albert Ajnshtajn, ne te cilen ai ballafaqohet me konceptin e fese, eshte nxjerre ne ankand ne Nju Jork te marten. E ashtuquajtura “Leter e Zotit” eshte shkruar ne vitin 1954 dhe pritet qe çmimi t’i shkoje deri ne 1.5 milione dollare.Shkencetari fitues i çmimit Nobel, ne moshen 74-vjeçare shkroi nje shenim nje faqe e gjysme, drejtuar filozofit gjerman Eric Gutkind, si pergjigje ndaj nje prej veprave te tij. Ajo shihet si nje deklarate kyçe ne debatin midis shkences dhe fese.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist