Lajmi që prisnim të gjithë/ Bashkimi Evropian heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë

Written by on 16/06/2021

Bashkimi Evropian ka hequr kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore jashtë BE-së, duke përfshirë edhe Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kryeministri Rama e ka përgëzuar këtë hap, duke u shprehur se “vendi ia doli edhe kundër kësaj sfide dhe nuk do të ndalet më në rrugën drejt majës”.

 

Nga ana tjetër, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cilësoi lajmin si të shumëpritur për të gjithë shqiptarët, por edhe si një shenjë e mirë se po shkojmë drejt normalitetit që të gjithë dëshirojmë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background