Lajm i mirë/Prej 1 korrikut hiqet tarifa roaming kur të vizitoni këto 5 vende

Written by on 11/06/2021

Duke filluar nga 1 korriku do të hiqen tarifat roaming  për pajtimtarët e rrjeteve celulare të Shqipërisë që vizitojnë vendet e Ballkanit Perëndimor. Vendimi është marrë së fundmi Autoriteti i Komunikimeve Eletronike i  cili detyron tre sipërmarrësit e rrjeteve celulare në vendin tonë për zbatimin e tij.

 

Marrëveshja për reduktimin e çmimeve të shërbimeve roaming është nënshkruar më herët në 2019-ën nga Shqipëria, Bosnja& Hercegovina, Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background