Lajm i mirë nga Qendra Sizmiologjike, gjendja ka nisur të normalizohet!

Written by on 29/11/2019

Qendra Sizmiologjike Europiane-Mesdhetare , ka deklaruar se pasgoditjes e tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit janë të shumtë dhe të njëpasnjëshm por gjithnjë në tendencë rënieje. Megjithatë, meqenëse lëkundjet po ndodhin intensivisht në zona të banuara të mbushura me ndërtesa, edhe pse me përmasa të vogla , ato ndihen masivisht dhe mund të krijojnë panik. Sipas sizmiologëve, ky është një proces i natyrshëm për disa kohë, derisa pllakat tektonike të stabilizohen.


Current track

Title

Artist

Background