“La Vanguardia” artikull per objektet e kultit qe po rinovohen ne vend

Written by on 22/12/2018

“La Vanguardia” artikull per objektet e kultit qe po rinovohen ne vend
Kishat dhe xhamite ne epiqender te projektit “Rruget e Besimit”, nje itinerar turistik nepermjet te cilit rimekemben pasurite kulturore te vendit, jane bere pjese e nje artikulli nga gazeta e njohur spanjolle ”La Vanguardia”. Revista thekson se aktualisht, 19 tempuj jane rehabilituar dhe 15 te tjere, nente kisha dhe gjashte xhami, jane duke u ndertuar, nga nje total prej 235 qe kane nevoje te rinovohen sipas Ministrise se Kultures dhe te Institutit te Monumenteve te Kultures. Programi “Rruget e Besimit” ka nje buxhet prej tre milione eurosh dhe synon t’i transformoje ne destinacione turistike keto objekte kulti.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist