Ky shtet s’pranon askënd në aeroport pa testin Covid-19!

Written by on 09/01/2021

Duke filluar nga dita e sotme asnjë kompani ajrore nuk do të lejohet të fluturojë në një aeroport danez pa kontrolluar që të gjithë pasagjerët në bord të jenë negativë për koronavirusin e ri. Testi negativ nuk duhet të jetë më i vjetër se 24 orë dhe ky rregull do të zbatohet për të gjithë shtetasit danezë, por edhe për ata të huaj. Lajmin e bëri të ditur ministri i Transportit në Danimarkë, në një konferencë për shtyp. Ky rregull pritet të qendrojë në fuqi të paktën deri më 17 janar.


Current track

Title

Artist