Ky rajon italian po tërheq turistët duke i ofruar netë falas

Written by on 31/05/2021

Rajoni i Lazios në Itali shpreson të rrisë turizmin aq shumë të nevojshëm duke zgjatur qëndrimin e vizitorëve falas. Nisma, e quajtur “Më shumë netë, më shumë ëndrra”, shpreson të bindë pushuesit të zgjasin qëndrimin e tyre në rajon duke i subvencionuar akomodimin. Paketa e netëve bonus do të ofrohet nga 1 korriku dhe ka një kosto prej 10 milionë eurosh.

Nxitja përfshin një natë falas për pushuesit që kanë rezervuar tre netë radhazi në rajon dhe dy netë falas për ata që kanë rezervuar pesë të tilla./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background