Ky qytet amerikan ju paguan 10 mijë dollarë për t’u zhvendosur aty!

Written by on 25/02/2021

Si pjesë e qëllimit të saj për të ndërtuar një komunitet të punëtorëve në distancë, Tulsa, Oklahoma ka njoftuar një iniciativë të re të pazakontë. Vendi i ofron  punëtorëve 10.000 dollarë për blerjen e një shtëpie në rast se zhvendosen në Tulsa. Për të qenë të pranueshëm për programin, individët duhet të jenë një banor i përhershëm i SH.B.A.-së dhe që aktualisht jetojnë jashtë Oklahoma.

Tulsa, Oklahoma will pay you $10,000 to move there and work from home

Ata duhet të tregojnë të ardhura të qëndrueshme, të kenë aftësinë për të punuar në distancë dhe të angazhohen për të lëvizur dhe jetuar në Tulsa për të paktën një vit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist