Ky ishte sporti më i preferuar i turistëve gjatë 2021!

Written by on 27/09/2021

Rimëkëmbja e udhëtimit pas pandemisë i ka bërë njerëzit të eksplorojnë me aktivitete të ndryshme turistike, si një mënyrë për të përmirësuar edhe shëndetin mendor individual. Një analizë e Platformës së Mediave Sociale të GlobalData e cila identifikon dhe gjurmon tendencat në zhvillim, ka zbuluar ‘Hiking’ si aktiviteti turistik më i popullarizuar gjatë gjysmës së parë të vitit 2021.

Në vend të dytë renditet campingu, ciklizmi, peshkimi dhe në vend të pestë renditet safari./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background