Ky është vendi që prodhon verën më të mirë në botë. E pohojnë 600 ekspertë!

Written by on 01/10/2021

Për të tretin vit radhazi, vera argjentinase është zgjedhur si më e mira në botë. Zuçardi Valle de Uco, në provincën e Mendoza doli në krye të listës së vitit 2021.  Vera mori vlerësimin e pothuajse 600 ekspertëve ndërkombëtarë.

Pas Agjentinës, aktualisht në vend të dytë për verën më të mirë renditet Spanja dhe në vend të tretë Franca./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background