Ky është restoranti i parë në Francë që fiton një yll michelin!

Written by on 20/01/2021

Një restorant vegan në Francë ka fituar një yll Michelin. Motivacioni i këtij çmimi prestigjioz është fakti se ky është i pari restorant në vend që shërben vetëm produkte pa mish. Restoranti ONA që ndodhet në qytetin e Ares është hapur në vitin 2016 dhe drejtohet nga një grua. Vallée ofron shtatë pjata në menunë e saj të shijshme përpara se t’i duhej të mbyllej për shkak të kufizimeve të Covid-19.


Current track

Title

Artist