Ky është qyteti që u trondit nga tërmeti në vigjilje të Krishtlindjes!

Written by on 25/12/2019

Dy tërmete të njëpasnjëshme  kanë godfitur Kolumbinë në vigjiljen e Krishtlindjes.Lëkundjet e forta me magnitudë 6 dhe 5.8 kanë qenë në një kohë prej 15 minutash nga njëra tjetra. Sipas Qendrës Sizmilogjike të Bogotës,tërmetet u rregjistruan në thellësinë 10 kilometra.


Current track

Title

Artist

Background