Ky është qyteti më i shtrenjtë në botë për punëtorët e huaj!

Written by on 23/06/2021

Kryeqyteti i Turkmenistanit në Azinë Qendrore është shpallur si qyteti më i shtrenjtë në botë për punonjësit e huaj. Ashgabat, është qyteti me një milion banorë i cili kryesoi një sondazh të kostos së jetesës për këtë vit. Sondazhi i realizuar nga firma e konsulencës Mercer shpall në vendin e dytë Hong Kongun, ndjekur nga Bejruti në Liban dhe Tokio në Japoni.

Në koston e shpenzimeve vlerësohen elemente të tillë si strehimi, transporti dhe ushqimi./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist