Ky është aeroporti që realizoi fluturimin pa asnjë pasagjer në bord!

Written by on 23/11/2019

Një nga projektet më të njohura europiane ka i këtyre dy dekadave ka qenë aeroporti “Ciudad Real”, Spanjë,i cili raportohet me kosto 1 miliard euro.Projektuar fillimisht për të larguar trafikun nga aeroporti i Baarajes në Madrid, ky aeroport ishte vendosur rreth 150 milje në jug të qytetit. “Ciudad Real” ishte hapur për vetëm tre vjet dhe dispononte dy linja me kosto të ulët.Por më vonë ra në përkeqësim duke mos lejuar asnjë avion të ulej në pistë . Në vitin 2018, aeroporti u shit përfundimisht , dhe vetëm para një muaji realizoi fluturimin e parë pa asnjë pasagjer në bord.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist