Kush këput zambakun e veçantë, gjobë marramendëse

Written by on 27/06/2019

 

 

Autoritetet turke kanë njoftuar se kush këput zambakun e llojit të veçantë “Mis Akkus Lily” do të gjobitet me 9 mijë euro. Lloji unik i zambakut është zbuluar në vitin 1993 në Ordu të Turqisë. Qyteti është i njohur për llojet e bimëve endemike dhe zambaku I cili shfaqet në qershor në këtë vend, tërheq çdo vit turistët. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist