Kura e ujit per te humbur kilet e teperta!

Written by on 19/05/2018

Po beni perpjekje per te humbur kilet e teperta? Nje terapi dobesuese eshte bere popullore ne boten perendimore vitet e fundit, por prej kohesh eshte e njohur ne Japoni. Ajo eshte kura e ujit dhe ka disa rregulla te sakta, por te thjeshta per t’u zbatuar.Sapo te zgjoheni pini 400-600 ml uje natyral. E rendesishme eshte te konsumohet para se te hani vaktin. Uji duhet te jete ne temperature ambienti ose i vaket. Nese doni pak shije, i shtoni leng te fresket limoni.Mos u shqetesoni nese sapo zgjoheni keni uri, mos u shqetesoni, sasia e ujit qe pini ju ngop per 45 minuta.Hani nje mengjes te lehte me te gjithe ushqyesit, por mbi te gjitha, ushqime natyrale dhe jo mishra e yndyrna.Nje mundesi e mire jane lengjet e frutave ose sallatat, apo nje tas qumesht me tershere e fruta te thata.Edhe vaktet e tjera duhet te jene te lehta, ne menyre qe kura e ujit te funksionoje vertete.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist