Kur udhetojne turistet me te lakmuar ne bote?

Written by on 16/04/2018

Kur udhetojne turistet me te lakmuar ne bote?

Te shohesh kalendarin e festave kombetare ne bote te ndihmon te kuptosh se kur do te presesh fluks turistesh nga vende te ndryshme dhe te marresh masa per pritjen e atyre qe lakmon me shume. Sipas eksperteve te industrise se turizmit turistet kineze dhe arabe jane ata qe lakmohen me shume per shpenzimet e majme te tyre ne udhetime. Sa i perket kalendarit te udhetimeve, Event Report ka pergatitur nje itinerar mjaft interesant te turisteve dhe periudhes kur ata udhetojne me shume. Kinezet udhetimet me te shumta i kryejne ne vjeshte gjate festimeve per Diten Kombetare, gjermanet dhe ruset gjate periudhes se Krishtlindjeve dhe Pashkeve, turistet arabe menjehere pas perfundimi te muajit te Ramazanit,  ndersa amerikanet kulmin e udhetimeve e kane ne periudhen nga qershori ne shtator.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist