Kur milje mbi toke ndihesh si ne shtepi.

Written by on 26/03/2018

Kur milje mbi toke ndihesh si ne shtepi.

Muajin tjeter, Grupi HNA i Kines do te marre dorezimin e nje avioni te ri Boeing 787-8, privat, qe per parametrat dhe ate cfare ofron ne brendesi mund te mbaje vertete titullin e nje “shtepie fluturuese”. 787 Boeing Business Jet, mund te pershkoje nje distance prej gati 9,800 miljesh, mund te transportoje mbi 40 pasagjere dhe ka nje hapsire prej 2.400 metra katror.  Çmimi baze i tij eshte 224.6 milione dollare, ndersa modifikimet shtojne deri ne 100 milione dollare te tjera ne çmim. Ne brendesi ka hapsire per te bere festa, per te pire dicka ne minibar, per tu relaksuar ne shtreter komode dhe madje edhe per ngrene ushqim te shijshem ne restorantin e improvizuar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



Current track

Title

Artist